Jak vytvořit Apple ID

První otázka směruje spíše k tomu, k čemu takové Apple ID slouží. Apple ID je osobní účet, který se používá k přístupu ke službám od firmy Apple. Jedná se například o iCloud, iWork, iTunes Store, App Store,  a jiné.

Postup vytvoření Apple ID je následující.

Nejprve budeme muset zamířit na internetovou stránku https://appleid.apple.com/account. Zde se nám zobrazí přehledný formulář.

Screenshot 2016-02-11 08.32.38

Nejdůležitější informace k vytvoření Apple ID jsou e-mailová adresa a heslo. U e-mailové adresy si  pečlivě rozmyslete, kterou adresu opravdu využíváte, aby nedošlo k situaci, že ji v brzké době přestanete používat. Nicméně Apple Vám nebude zasílat mnoho e-mailů, tudíž není na místě obava k použití i soukromě e-mailové adresy.

S heslem Vám Apple krásně poradí přímo ve formuláři. Jsou zde konkrétní podmínky pro zadání hesla a tyto musí být dodrženy. Například heslo musí mít minimálně 8 znaků, obsahovat velká i malá písmena a minimálně musí obsahovat jednu číslici.

Jako další informaci bude požadováno jméno, příjmení a datum narození. Pak jsou v pořadí bezpečnostní otázky. Tyto doporučujeme si pečlivě rozmyslet a zvolit takové, na které budete znát odpověď i po uplynutí delší doby.  Bylo by nezodpovědné, kvůli momentální lenosti, která vám nyní ušetří pár minut času, přijít o veškerá data v iCloudu.

Dále zvolíme zemi, ze které pocházíme, zadáme ověřovací kód a klikneme na pokračovat.

Apple vás požádá o ověření emailové adresy.  Pak zde zadáte kód, který vám Apple zašle poštou. Po správném zadání a ověření budete přesměrování do nastavení vašeho Apple ID a je HOTOVO!

 

Screenshot 2016-02-11 08.35.45

Nyní se již můžete přihlásit například na http://www.icloud.com a používat sadu iWork od Applu.

Gratulujeme !!